Prezentując nasze widowiska Aktorzy Teatru Za Jeden Uśmiech sprawią, że na buziach maluchów pojawi się uśmiech, radość szczęście. Zapewnimy im nie tylko śledzenie i przeżywanie losów bohaterów barwnych sztuk, ale zabierzemy je na te kilka chwil do innego, baśniowego świata, w którym … wszystko się może zdarzyć. Ważnym atutem spektakli jest ich interaktywny charakter- dzieci cały czas zapraszane są przez aktorów do zabawy. Podczas widowiska, każde dziecko będzie mogło zaprezentować swoje możliwości aktorskie, wokalne.


Tytuły:

  • „Pirat Alonzo i skarb Królowej Mórz”
  • „Przygody Kota Leona”
  • „Rycerz Bolko z Kociejdziury i Królewna z wieży”
  • „Niezwykła podróż Dyzia Scoolnickiego”
  • „O Marku niedowiarku czyli spotkanie z Mikołajem”
  • „Słynny Podróżnik Don Perdo w Polsce”
  • „Klaun Zgrywus”
  • „Historia zaginionego snu”
  • „Pirat Alonzo część II - Podróż za horyzont”
  • „Świerszcz Maurycy i banda komara”„Pirat Alonzo i skarb Królowej Mórz” scenariusz: Aneta Starzec

Barwna, dynamiczna opowieść piracka, pełna przygód, magii, wspaniałej muzyki i znakomitej oprawy scenograficznej. Bawiąc świetną akcją, uczy jednocześnie grzecznośc i, odpowiedzialności i odwagi. Zabiera w podróż, która olśni nawet dorosłą widownię.

„Leśna przygoda kota Leona” scenariusz: Aneta Starzec

Zabawna historia rozpieszczonego kota Leona, który mimo swej rozleniwionej natury musi stawić czoła nowemu wyzwaniu. Oto przed Państwem Leon Zawodowiec do zadań specjalnych. Cel: obrona utrapionych hałasem zwierząt leśnych oraz uratowanie przyrody przed zagładą śmieci i zanieczyszczeń. Wszystko okraszone zabawnymi dialogami oraz interaktywną zabawą na scenie.

„Rycerz Bolko z Kociejdziury i Królewna z wieży” scenariusz: Aneta Starzec

Baśń osnuta na znanym motywie: rycerz usiłujący uwolnić z wieży piękną królewnę. W naszej opowieści rycerz Bolko zmaga się z przeciwnościami losu z pomocą najmłodszej widowni. Królewna Matylda wcale nie marzy o walecznym śmiałku, lecz o … Bracie Picie z Holiłudu. Leśny Chochlik, jak przystało na współczesnego kucharza-gwiazdora, gotując rapuje beztrosko. Wszystko na szczęście jak to w baśni bywa, kończy się pomyślnie.

„Niezwykła podróż Dyzia Scoolnickiego” scenariusz: Katarzyna Niedziewicz - Sarba

Inscenizacja stworzona w oparciu o Podstawę Programową języka polskiego. Wprowadza widzów w świat kultury. Dyzio-łobuz i wagarowicz ląduje w towarzystwie Bolesława Książkowskiego na planecie Literaturolandii, której grozi zagłada. Mały chłopiec, z pomocą dzieci oglądających sztukę, musi odzyska dane pochłonięte przez wirusa niewiedzy. Sztuka bawiąc, uczy.

„O Marku Niedowiarku, czyli spotkanie ze Świętym Mikołajem” scenariusz: Aneta Starzec

Ciepła, mimo śniegowej tematyki i scenografii opowie o chłopcu, który nie wierzył w Świętego Mikołaja. Ani gadające zabawki w fabryce Świętego , ani pomocnik Mikołaja- Krasnal nie są w stanie zmienić kamiennego serca Marka Niedowiarka. Dopiero magia świątecznego dzwoneczka powoduje całkowity zwrot akcji baśni, która jak wszystko, co z Bożym Narodzeniem i Świętym Mikołajem związane, kończy się pomyślnie.

„Don Pedro w Polsce”

Nasz bohater przemierza Polskę z południa na północ. Gości w Zakopanem, Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Po drodze spotyka wiele ciekawych, zabawnych postaci- wesołego Górala, który nauczy go ( a przy okazji i publiczność) tańczyć góralski taniec, kwiaciarkę na warszawskiej Starówce czy pociesznego, starego grajka. Będzie miał nawet możliwość porozmawiać z Wawelskim Smokiem i dowiedzieć się co nieco o krakowskich legendach. Spotkania z kolejnymi postaciami będą przyczyną wielu zabawnych perypetii a przy okazji źródłem wiadomości na temat Polski.

Opis już wkrótce!

„Historia zaginionego snu”

Jest to opowieść o małej dziewczynce, która bardzo lubi marzyć i wymyślać niesamowite historie. Z tego powodu wszystkie dzieci uważają ją za kłamczuchę i nie chcą się z nią bawić. Fifi wymyśla więc sobie przyjaciela o imieniu Dźredź. Pewnego dnia dziewczynka budzi się rano i nie pamięta swojego snu. Myśli, że zaginął, więc postanawia wyruszyć razem z Dźredziem na poszukiwania. W trakcie wyprawy spotyka wiele fantazyjnych stworów, które starają się jej pomóc ( pocieszne Gmerki, Kwiatki – Zachciewajki, które okażą się Fifi bardzo pomocne ) lub przeszkodzić ( król Gadulców, wielki dziwak Pan Fanfaranfa ). Ostatecznie dochodzi do konfrontacji Fifi z głównym sprawcą jej kłopotów. Jest to zły i okrutny Mardok – Pożereacz Snów. Dzięki sile swojej wyobraźni i pomocy przyjaciół dziewczynka pokonuje Mardoka i odzyskuje swój zaginiony sen.

Pirat Alonzo część II - Podróż za horyzont

Jest to historia przygód znanego już dzieciom Pirata Alonzo. Tym razem nasz bohater wyrusza w niebezpieczną podróż, by odnaleźć zaginionego podczas burzy przyjaciela. W trakcie tułaczki po morzach i wyspach, jak to zwykle bywa, Pirat spotyka przeróżne postaci, min. szalonego Rozbitka (z magiczną lunetą, przez którą widać to co było, jest i być może będzie), Echo (które nawet z wiatrem potrafi rozmawiać), Braci Bliźniaków (od których uczy się geografii ziemi) oraz straszną Syrenę (która więzi Piratów-bohaterów). Bajka głównie traktuje o roli przyjaźni w życiu i o poświęceniu. Główne motto spektaklu brzmi:
Ceń przyjaźń, ucz jej każdego człowieka,
bo każdy z ludzi na przyjacielską dłoń czeka.

Świerszcz Maurycy i banda komara

Spektakl „Świerszcz Maurycy i banda komara” opowiada zabawną historię łąkowego poety, romantycznego i wrażliwego Świerszcza, który zakochuje się bez wzajemności w małej Mrówce. Wiecznie zapracowana, prozaiczna Mrówka nie zwraca uwagi na romantyczne zaloty, wobec czego Świerszcz ulega namowom łąkowego rzezimieszka-  Komara i przystaje do jego bandy, licząc, że w ten sposób zaimponuje swej wybrance…Teraz dopiero w jego życiu zaczynają się prawdziwe kłopoty… Chcąc zdobyć poklask kolegów, zaczyna zachowywać się tak jak oni- straszy młodsze i słabsze owady,   dopuszcza się  kradzieży, odrzuca prawdziwych przyjaciół i popada w coraz większe tarapaty…
Dopiero gdy swym zachowaniem krzywdzi także Mrówkę zaczyna rozumieć, że wybrał złą drogę. Potrzebuje jednak wsparcia przyjaciół by umieć powiedzieć „Nie” komarowi i odważyć się dać mu nauczkę…

Copytight © by Katarzyna Grochowicz Teatr za jeden uśmiech, Kraków 2008r. Projekt i opracowanie: Studio Foto-Video-Master Myślenice